Odbojkaški kamp Poreč

HealthCard
NOVOSTI

Održana završnica Siget Mix Lige

U subotu, 31. kolovoza održana je završnica Siget Mix Lige 2019. – niza od 4 turnira mješovitih dvojki u odbojci na pijesku. Na završnom turniru nastupilo je čak 13 parova. O pobjedniku turnira, ali i ukupnom pobjedniku Lige, odlučeno je tek u trećem setu finalne utakmice. Lorena Bosnar i Hrvoje Zelenika rezultatom 2:1 (15:21, 21:19, 15:8) savladali su izravne konkurente za ukupni naslov Emu Prenc i Svibora Doleneca.

Zadnji dan kolovoza i jedan od zadnjih toplih dana ovog ljeta bio je idealan za završni turnir ovogodišnjeg izdanja Siget Mix Lige. Skupilo se 13 mješovitih parova koji su se borili za krunu Sigeta. Nakon nekoliko utakmica u skupini, osmini finala i četvrtfinalu, mjesto u polufinalu izborili su parovi Ema Prenc / Svibor Dolenec, Martina Božić / Ivor Božić, Lorena Bosnar / Hrvoje Zelenika te Ivana Ovčina / Davor Bogdanović – svi redom izvrsni pjeskaši te sudionici 1. hrvatske lige u odbojci na pijesku i Pojedinačnog prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku. U prvom polufinalu par Prenc / Dolenec rezultatom 2:0 (21:18, 21:14) slavio je protiv para Božić / Božić, dok Bosnar / Zelenika s 2:0 (21:13, 22:20) pobjeđuju par Ovčina / Bogdanović.

Utakmica za treće mjesto te finalni susret bile su prave ljepotice. U utakmici za treće mjesto par Ovčina / Bogdanović uvjerljivo s 21:10 osvaja prvi set. Međutim, tada se supružnici Božić bude te upisuju pobjedu u naredna dva seta – 21:12 i 15:12.

Posebnu pozornost privukao je finalni susret. U njemu su se sučelili prvi i drugi nositelji turnira. Par Bosnar / Zelenika na prethodna je 3 turnira dva puta bio srebrni, a jednom brončani, dok su Prenc i Dolenec jedan turnir osvojili, na jednom bili četvrti, a na jednom su bili spriječeni nastupiti. Već i prije samog finala znalo se da će ova dva para međusobno odlučivati o ukupnom pobjedniku Siget Mix Lige 2019. Utakmicu su odlično otvorili Prenc i Dolenec te prvi set osvojili rezultatom 21:15. Bosnar i Zelenika bude se u drugom setu te stvaraju razliku od čak 17:11. Međutim, tada na servis dolazi Svibor Dolenec koji nizom odličnih servisa i poteza u terenu vraća neizvjesnost u set. Dolazi do izjednačenja – 17:17. Nakon toga Svibor griješi na servisu što je Loreni i Hrvoju bilo dovoljno da se vrate u igru te na kraju upišu pobjedu u 2. setu rezultatom 21:19. U trećem setu Ema i Svibor pomalo posustaju te ga Lorena i Hrvoje sigurno privode kraju rezultatom 15:8.

Po završetku natjecanja podijeljene su nagrade najboljim parovima i pojedincima. Najboljom igračicom Lige proglašena je Lorena Bosnar, a najboljim igračem Ivan Tomljanović. Nagradu za fair play dobili su Ana Sabol Matić i Ivan Matić.

Siget Mix Ligu organizirao je Klub odbojke na pijesku Siget, a odigrana je na pješčanim terenima u zagrebačkom naselju Siget. Za kraj smo za nekoliko riječi zamolili voditeljicu Siget Mix Lige i potpredsjednicu KOP-a Siget Anu Visković. Evo što nam je rekla:

„Sretna sam što smo uspješno odradili još jednu sezonu Siget Mix Lige. Veseli me velik broj parova koji su se izmijenili na 4 održana turnira, kao i vrhunska odbojka na pijesku koju smo imali prilike gledati i ove godine u Sigetu. Žao mi je što su Mediteranske igre spriječile naše prošlogodišnje pobjednike Valentinu Vrbanc i Matiju Šulca u pokušaju obrane naslova. Sada je pred nama sezona dvoranske odbojke i iščekivanja, kako nove sezonu odbojke na pijesku, tako i novog izdanja Siget Mix Lige. Ako vrijeme dozvoli, nastavak očekujemo već u travnju sljedeće godine.“, ponosno je istakla Ana Visković.

Više informacija o Siget Mix Ligi možete pronaći na mix.kop-siget.hr.