Odbojkaški kamp Poreč

HealthCard
NOVOSTI

Seniorke HAOK Mladost u četvrtfinalu CEV kupa

Nakon osvojenog boda u Mađarskoj, odbojkašice zagrebačke Mladosti dostigle su četvrtfinale CEV kupa preko zlatnog seta u Zagrebu.

Mladostašice su sjajno otvorile prvi set, nastavile furiozno i u drugom do rezultata 19:17 i nestanka struje u dvorani Doma odbojke Bojan Stranić. Nakon 40-minutne pauze susret se nastavio, Zagrepčanke su osvojile i drugi set, no tada se bude Mađarke i vraćaju susret u egal, osvajanjem dva seta.

Odlučujući peti set uvjerljivo je otišao na stranu odbojkašica Mladosti, a pobjedu u drami zlatnog seta osigurala je raspoložena trojka Mladosti, Butigan – Pavičić – Vrbanc.

Upravo su Božana Butigan, Katarina Pavičić i Valentina Vrbanc bile najbolje u pobjedničkim redovima sa po 18 poena, a sjajna reprezentativka Butigan upisala je i 3 asa te 9 blokova. U mađarskim redovima najefikasnija je bila iskusna Olena Limareva sa 26 poena, čije su dvije pogreške osigurale veliko slavlje zagrebačkog Doma odbojke.

Mladost će u četvrtfinalu CEV kupa igrati protiv poljskog Chemik Policea, u svom prvom četvrtfinalu nekog europskog kupa nakon 26 godina.