I ove sezone igračice HAOK Mladost odlično su otvorile svoj nastup u CEV kupu. Sukladno dogovoru dva kluba obje utakmice šesnaestine finala odigrane su u Zagrebu.
Igračice PVK Olymp iz Praga, protivnice naših aktualnih prvakinja, u prvoj utakmici odigranoj u srijedu nisu imale prilike pokazati svoj maksimum. Vođene raspoloženom Dinkom Kulić i Katarinom Pavičić Mladostašice su bez većih problema upisale prvu pobjedu.
Druga utakmica pokazala je nešto više neizvjesnosti ali odličnom igrom svih igračica u ključnim trenucima utakmice izborena je druga pobjeda rezultatom 3:1 te osiguran nastup u sljedećem kolu CEV kupa.
Tea Kačić Bartulović, srednja blokerica zagrebačke Mladosti, zadovoljna je igrom i pobjedom svoje ekipe: „ To je velik uspjeh . Naporno smo se pripremali za ove utakmice, trudili se maksimalno kako na utakmicama tako i na treninzima. Ponosna sam na sve svoje suigračice, trenere i cijeli stručni stožer.
Trener Leo Barić bio je svjestan da laka i sigurna pobjeda u prvoj utakmice može dovesti do opuštanja uoči druge utakmice: „Znali smo da druga utakmica neće biti laka. Sami smo si nabili teret na leđa nakon pada koncentracije u drugom setu. Nakon toga ekipa je sve što smo se dogovorili odradila kako treba“.
Izvor fotografije: www.cev.eu |