Zagrebački odbojkaški savez

Odbojkaški kamp Poreč
NOVOSTI

Mladostaši vratili naslov prvaka na Savu

Odbojkaši Mladosti prvaci su Hrvatske u sezoni 2020/21. U trećoj finalnoj utakmici doigravanja Superlige pobjedili su MOK Mursa Osijek s 3:0 (21, 13, 17) i zasluženo podigli pehar za prvaka koji im je uručio predsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Ante Baković.

Sama utakmica bila je skoro pa preslika prijašnje dvije, Mladost je dominirala u prvoj i trećoj, Mursa Osijek u drugoj. Svatko je tako iskoristio prednost domaćeg terena.

U prvom setu Mladostaši su lomili otpor gostiju sve do pred kraj seta, kada okreću s 16:14 za Osiječane na 21:17 u svoju korist te završavaju set s 25:21. Drugi set počinju puno koncentriranije, imaju neuhvatljivih 16:7, i goste ostavljaju na samo 13 poena. U trećem nešto jači otpor Murse slomljen je također pred kraj seta kada Mladost vodi 21:14 i pobjeđuje s konačnih 25:17.

Kruno Nikačević, kapetan Mladosti, reprezentativac, s 21 poenom bio je najučinkovitiji pojedinac susreta:

–  Jako teška utakmica, odraz nikad duže i teže sezone u kojoj se svašta iz događalo, od otkazivanja međunarodnih nastupa, igračkih i trenerskih promjena u rosteru. Posljednja smo dva mjeseca krvavo radili za ovaj trofej, i samo mi najbolje znamo što smo sve pretrpjeli za njega. Nije bilo lako, trebalo je ostati mentalno snažan u završnici Superlige. Pogotovo se trebalo izdignuti za ovu posljednju utakmicu, nakon onakvog glatkog poraza u drugoj u Osijeku, gdje su nas potpuno nadigrali.

Uz Nikačevića, Zeljković je dodao 13, a Dukić 6 poena, dok su kod Osječana najučinkovitiji bili Matoković sa 14, Bogdanović sa 7 i Stanković 6 poena.