Odbojkaški kamp Poreč
NOVOSTI

Završeno Prvenstvo Hrvatske u mini i maloj odbojci

Proteklog vikenda u Zadru je održano Prvenstvo Hrvatske u mini i maloj odbojci.

U najmlađoj dobnoj kategoriji za djevojčice U11 Grad Zagreb predstavljale su ekipe OK Dinamo, OK Don Bosco, HAOK Dubrava, HAOK Mladost, OK Multibibus i OK Olimpik. Malene odbojkašice OK Olimpik, vođene trenericom Ivonom Obajdin, bez poraza su došle do finala prvenstva gdje ih je čekala uigrana ekipa ŽOK Ivanec. U neizvjesnoj utakmici protivnice su bile spretnije u završnici trećeg seta te zasluženo uzele zlato pobijedivši rezultatom 2:1 (12:15,15:8,15:13). U borbi za broncu OK Dinamo nije uspio obraniti prošlogodišnje treće mjesto te je rezultatom 2:1 (13:15,15:4,15:12) izgubio od ŽOK Trogir.

Titulu prvaka države u maloj odbojci za dječake U13 pobjedom nad ekipom MOK Mursa Osijek osigurali su odbojkaši OK Ribola Kaštela. Mladi zagrebački odbojkaši OK Medicinar Trnje u borbi za treće mjesto pobijedili su ekipu OK Zadar rezultatom 2:1 (19:25,25:15,15:10). Dječaci iz HAOK Mladost završili su prvenstvo na 5. mjestu a OK Croatia na 9. mjestu.

I finale u maloj odbojci za djevojčice U13 bilo je neizvjesno da samog kraja. HAOK Mladost, ekipa vođena trenericom Matejom Krmpotić, vratila se u igru nakon izgubljenog prvog seta, ali neizvjesna završnica trećeg seta pripala je odbojkašicama OK Split koje su slavile s 2:1 (25:21,20:25,16:14) u setovima. Uz HAOK Mladost u kategoriji male odbojke za djevojčice nastupili su i OK Medveščak, OK Dinamo te OK Olimpik.

Izvor photo: Damir Bečeheli