Zagrebački odbojkaški savez

Odbojkaški kamp Poreč
NOVOSTI

Mladostašice izgubile u play offu CEV Kupa

Odbojkašice Mladosti izgubile su i u uzvratu play offa CEV Kupa od francuske ekipe Levallois Saint Claude u Parizu rezultatom 0:3 (22, 24, 22). No, već se i po rezultatu po setovima vidi da je to bila ravnopravna utakmica u kojoj je Mladost mogla i trebala uzeti barem jedan set. Onaj drugi svakako…

Osim što su Zagrepčanke povele u svakom od setova, bile su doista ravnopravan takmac daleko skupljoj i iskusnijoj ekipi sastavljenoj od silnih internacionalki. U prvom setu domaće su se odvojile serijom 5-0 na 13:5 i taj set je zapravo bio najmanje izvjestan, iako je na kraju završio 25:22. No, u drugom su se setu hrvatske prvakinje adaptirale na atmosferu i dvoranu, te zaigrale puno bolje, i povele od početka. Posljednji su puta vodile s 23:21, no tada domaće rade seriju 3-0 za 24:23, Mladost utakmicu dovodi u egal, ali posljednja dva poena ipak su pripala Parižankama.

Treći je izjednačen negdje do polovice seta, a onda su se domaće malo odvojile, da bi se na kraju mladostašice ponovno primaknule, pa su set ponovno završile, kao i u prvom, na 22 poena.

Darko Nojić, trener Mladosti, nije bio nezadovoljan igrom svojih igračica, usprkos porazu kojim su se oprostili od ovogodišnjih euro-nastupa.

„Odigrali smo dobru utakmicu, čak bih rekao možda i bolju nego u Zagrebu, no domaće su vrlo iskusna ekipa protiv koje to nije bilo dovoljno, iako smo ih dobro namučili, pogotovo u drugom setu. Žao mi je baš tog drugog seta, mislim da smo zaslužili dobiti ga, bili smo koncentrirani sve do finiša, no one su na kraju odigrale hrabro, riskirale su na servisu a i sreća je bila na njihovoj strani. Na kraju sam u trećem setu dao priliku i ostalim igračicama s klupe da zaigraju i skupe iskustvo u ovakvim susretima. Mi smo se, kažem, dobro borili, u ova dva susreta s Levalloisom smo skupili puno iskustva, izvukli neke pouke i okrećemo se daljnjim utakmicama u MEVZA-i i Superligi.