Zagrebački odbojkaški savez

Odbojkaški kamp Poreč
NOVOSTI

Mladost se porazom oprostila od MEVZA lige

Nakon što su mladostaši već ranije izgubili šanse za plasman na Final Four MEVZA lige trener Ratko Peris očekivano je već prije posljednjeg turnira regularnog dijela naglasio kako je klubu ove sezone u fokusu razvijanja mladih igrača pa treba na taj način gledati i na tri pobjede u devet utakmica MEVZA lige.

Posljednji turnir koji se od utorka do četvrtka igrao u Domu odbojke Bojan Stranić mladostaši su otvorili pobjedom protiv mađarskog Elore-Foxconn rezultatom 3:1 (25:23,  22:25, 25:20, 25:22). Usprkos zahtjevnom ritmu u posljednja tri tjedana u domaćem prvenstvu i MEVZA ligi Mladostaši su izuzetno angažirano ušli u tu utakmicu i već je prvi set pokazao da će to biti izjednačena bitka te da će obije strane svaki poen trebati zaraditi. Najučinkovitiji igrač kod Mladosti bio je Gabrijel Cvanciger s 18 poena a 15 poena dodao je Tihomir Gajić.

»Svi su igrači pokazali veliki angažman, od prve šestorke, pa do igrača s klupe koji su dali svoj doprinos u bitnim trenucima. Rezultatski je utakmica više Mađarima bila bitna, radi plasmana na Final Four, ali mi smo ovo iskoristili kao veliku pripremu za ono što nas čeka u domaćim natjecanjima, borba za trofeje u Kupu i PH,« rekao je nakon utakmice kapetan Mladosti Hrvoje Pervan.

U četvrtak u zadnjoj utakmici ove sezone u MEVZA ligi čekao ih je slovenski Calcit trenutno prvoplasirani u MEVZA ligi. Slovenski doprvak je pobjedom s 3:0 (19, 26, 14) opravdao ulogu favorita, ali mladostaši su još jednom pružili dostojan otpor. Trsili su se domaći odbojkaši maksimalno otežati slovenskom doprvaku osvajanje bodova u Domu odbojke, ali bilo je previše grešaka i nesporazuma u organizaciji igre da bi mogli kroz duže razdoblje držati pritisak na konstantno čvrste suparnike. Najbliže su mladostaši bili osvajanju drugog seta, štoviše, imali su i tri set-lopte (24:23, 25:24, 26:25), a na prvoj od njih i dobru priliku iz kontranapada, no Ecker je poslao loptu u reklame…

„Oni su bolja momčad, ali prva dva seta smo im mi dali jer smo griješili u završnicama. Odbojka se igra za poene poslije 20, to je "money time", i tu moraš biti pravi, a ne da nema nitko živ tko će staviti loptu na pod. Jer ako to ne učiniš, protivnik ti ih neće dati, pogotovo ne suparnik ove razine kvalitete,“ rezimirao je trener Ratko Peris.