Rezultati i konačni plasman - mlađi kadeti
  Rezultati i konačni plasman - kadetkinje
  Rezultati i konačni plasman - mlađe kadetkinje
  Rezultati i konačni plasman - najmlađe kadetkinje
  Kalendar natjecanja u odbojci na pijesku 2021
  Propisnik Prvenstva Zagreba u odbojci na pijesku

OBRASCI - ODBOJKA NA PIJESKU
  Obrazac za kolektivnu licencu
  Zahtjev za registraciju igrača odbojke na pijesku

Proglašeni najbolji pjeskaši i pjeskašice Prvenstva Zagreba 2021
Još jedna sezona odbojke na pijesku je iza nas. Ono što nas posebno veseli u ovoj sezoni je najveći broj prijavljenih parova i odigranih utakmica na dosadašnjim izdanjima Prvenstva Zagreba u odbojci na pijesku. Na terenima odbojke na pijesku u Sigetu, Vrapču i na Jarunu ove sezone odigrala se 251 utakmica, na suprotnim stranama terena gledalo se ukupno 89 parova u svim dobnim kategorijama. Rezultat je to zajedničkog djelovanja zagrebačkih klubova odbojke na pijesku i Zagrebačkog odbojkaškog saveza.

U subotu su pješčani tereni odbojke na pijesku Vrapče ugostili naše laureate kojima su podijeljene nagrade za ukupni pojedinačni i klupski poredak na Prvenstvu Zagreba 2021.

Konačni poredak možete pogledati ovdje.

13. 9. 2021.

Gulin i Bajić pobjednice Kids Beach Open turnira
U subotu je na terenima Vrapče održan prvi Kids Beach Open – Zagreb 2021 turnir za najmlađe kadetkinje. Ovaj turnir pilot je projekt kojeg su pokrenuli Zagrebački odbojkaški savez i njegovi klubovi odbojke na pijesku. Njegova posebnost je povećanje službenih dimenzija terena u ovoj uzrasnoj kategoriji. Naime, slušajući povratne informacije trenera i sportaša koji nastupaju u ovoj uzrasnoj kategoriji, došlo se do zaključka da bi malo proširenje terena za ovu uzrasnu kategoriju omogućilo bolju sportsku izvedbu za mlade igrače i igračice, ali i lakšu kasniju prilagodbu prilikom prelaska na teren standardnih dimenzija.

Svoj status najboljih u ovoj kategoriji i ovaj put su opravdale Antonija Gulin i Ira Bajić (KOP Zagreb) koje su u finalnom meču pobijedile Maju Šuler i Kim Kosor (KOP Vrapče). U utakmici za treće mjesto par Ćevid/Balešić Jović (ŽKOP Jarun) bio je bolji od para Novak/Jakopčević (KOP Zagreb).

Kids Beach Open – Zagreb 2021
Tijekom ljetnih mjeseci Zagrebački odbojkaški savez organizirao je Prvenstvo Zagreba u odbojci na pijesku za sve dobne kategorije. Nakon odigranih turnira poznati su pojedinačni i klupski pobjednici te je došlo vrijeme da se ponajbolji nagrade. Pješčani tereni odbojke na pijesku Vrapče domaćin su svečane podjele koja je planirana za sutra, subota 11.09.2021., s početkom u 12:30.

No, prije same svečane podjele, na terene izlaze naše najmlađe pjeskašice koje će odigrat završni turnir ove sezone. Kids Beach Open – Zagreb 2021 naziv je ovog turnira koji počinje u 09:00 sati. Zagrebački odbojkaški savez i njegovi klubovi odbojke na pijesku posljednjih godina ulažu znatne napore u revitalizaciju odbojke na pijesku te je pokušavaju približiti što većem broju najmlađih odbojkaša i odbojkašica. Sve to prepoznali su i mediji, te nas sutra s javljanjem uživo na terenima u Vrapču prati i HRT u svojoj emisiji Dobro jutro Hrvatska. Budite s nama i podržite nas na pješćanim terenima Vrapče.

10. 9. 2021.

Početak natjecanja u odbojci na pijesku
Početak natjecanja u odbojci na pijesku U nadolazećim mjesecima Zagrebački odbojkaški savez organizira pojedinačno i klupsko Prvenstvo Zagreba u odbojci na pijesku. Prvenstvo Zagreba odigrava se kao istodobno natjecanje parova i natjecanje klubova. Za svaku mlađu dobnu kategoriju organizirati će se niz od tri turnira, dok će seniori i seniorke odigrati jedan turnir. Natjecanje započinje već ovog vikenda 22./23.5.2021. na terenima odbojke na pijesku na Jarunu (malo jezero) u kategoriji najmlađih kadetkinja i juniorki. Više informacija dostupno je linku odbojke na pijesku.

21. 5. 2021.

KOP Siget - prvakinje i viceprvaci Hrvatske
Proteklog vikenda u splitskoj Podstrani završeno je 15. izdanje klupskog prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku.

Nakon uspješnih nastupa u Zagrebu i Puli, u Podstrani su okrunjeni ovogodišnji prvaci Hrvatske u odbojci na pijesku, seniori KOP Opatija i seniorke KOP Siget.

Odbojkašice KOP Siget odigrale su ukupno 14 susreta, te nakon 10 pobjeda i četiri remija i opravdale ulogu favorita prvenstva.

Drugo mjesto zauzele su pjeskašice KOP Žnjan, a potom slijede ŽKOP Jarun, HAOK Žal Banjole, KOP Čakovec, KOP Retfala, KOP Opatija i AOK Osijek.

Pjeskaši KOP Opatija bez poraza su osvojili prvo mjesto, uz 12 pobjeda i 2 remija. Sa tri boda manje slijedi ih KOP Siget, a potom i KOP Žnjan, KOP Zagreb, KOP Čakovec, KOP Retfala, HAOK Žal Banjole i KOP Čazma.

"Bilo je ovo jedno od najjačih klupskih prvenstava u zadnjih desetak godina jer su po prvi puta nastupali najbolji hrvatski pjeskaši,  a neki su se pojačali igračima iz Srbije i Slovenije, što je još podiglo natjecanje na višu razinu. Ispred Saveza smo zadovoljni kvalitetom i organizacijom turnira te se zahvaljujem na suradnji gradovima Zagrebu, Puli i Podstrani. Mislim da je uz sve mjere i okolnosti ovo bila jedna sjajna promocija odbojke, klubova i Saveza, ali i mladih igrača koji su nastupom stekli dodatno iskustvo. Mislim da smo klupskim prvenstvom spasili sezonu odbojke na pijesku u Hrvatskoj, obzirom da zbog situacije sa COVID-19 pandemijom nismo imali pojedinačno prvenstvo Hrvatske!’’ – izjavio je stručni tajnik Hrvatskog odbojkaškog saveza Frane Žanić.

Aktivnosti hrvatske odbojke na pijesku nastavljaju se u kolovozu, klupskim prvenstvom za mlađe dobne kategorije (Split 21. – 23. kolovoza, Pula 28. – 30. kolovoza) te klupskim kupom Hrvatske, koji će se od 14. do 16. kolovoza igrati u Zagrebu.

Izvor: HOS

31. 7. 2020.

Seniorskim turnirom završeno Prvenstvo Zagreba u odbojci na pijesku
Pješčani tereni Vrapče u nedjelju, 19. srpnja 2020. godine, ugostili su seniorski turnir Prvenstva Zagreba u odbojci na pijesku. Na turniru je sudjelovalo 10 parova u muškoj te 8 parova u ženskoj seniorskoj kategoriji.

Kod žena KOP Siget sasvim zasluženo i uvjerljivo osvojio je sva tri prva mjesta te u ukupnom poretku zauzeo prvo mjesto. Par Barać/Barić u finalnom ogledu svladao je par Čuček/Šilić rezultatom 2:1 (21:16, 13:21, 15:12). U borbi za treće mjesto par Bosnar/Žmire bio je bolji od para Filipan /Mehić slavivši s 2:0 (21:19, 21:15) u setovima.

Finale muškog dijela turnira donijelo je puno neizvjesnosti. Sretniji i spretniji u trećem setu bio je par Zelenika/Martinko što im je donijelo pobjedu od 2:1 (23:21, 19:21, 17:15) nad klupskim kolegama iz KOP Siget, parom Humski/Hrgović.

U ukupnom poretku Prvenstva Zagreba za seniorke i seniore KOP Siget osvojio je prvo mjesto.

20. 7. 2020.

Prvenstvo Zagreba u odbojci na pijesku za juniorke
U subotu, 18. srpnja 2020. godine na terenima odbojke na pijesku Vrapče održano je Prvenstvo Zagreba za juniorke. Ni kiša nije uspjela zaustaviti raspoložene Emu Čuček i Magdalenu Šilić, članice KOP Siget, koje su osvojile prvo mjesto u ovoj kategoriji pobijedivši u finalu par Madjarević/Kovač rezultatom 2:0 (21:17, 21:11).

Parovi Madjarević/Kovač i Sedlar/Krišto, drugo i treće plasirani par, donije su važne bodove KOP Vrapče ali im to nije bilo dovoljno da u ukupnom poretku osvoje prvo mjesto.

politika kolačića     politika privatnosti   zadnja promjena: 25. listopada 2021., 11,46